[rev_slider alias=”Strategia”]

Rozwój organizacji poprzez efektywność

 

Efektywna organizacja to organizacja lekka nie obciążona zbędnymi procesami, aktywnościami czy nawet kontaktami. Ważne jest zweryfikowanie i wytypowanie aktywności do poprawy w kluczowych aspektach tj.

  • zdrowa organizacja – czy zadania wykonywane przez pracowników doda firmie i klientom wartości w przyszłości. Pozostałe działania należy rozpatrywać w kategorii potencjalnego marnotrawstwa.
  • chcą mieć pewność że kierunek rozwoju firmy jest właściwy  – zbieżny  z naszą wizją – należy zacząć monitorować kluczowe obszary poprzez określenie wskaźników monitorowania. Najczęściej stosowanym miernikiem który zaciemnia wkład pracy w osiągnięty wynik to analiza efektów bez ilości działań przeprowadzonych na ich osiągniecie. Właściwe wskaźniki to klucz do efektywnej, rozwojowej organizacji
  • na końcowy sukces kluczowy wpływ ma współpraca wewnątrz organizacji. Analizując komunikację i współpracę pomiędzy działami tj. czy cele są zbieżne czy może wystękuje efekt konkurencyjności może pokazać czy organizacja ma szanse na sukces i  rozwój w przyszłości. Najczęściej konflikty powstają pomiędzy kluczowymi dla firmy działami produkcja / sprzedaż czy logistyka / produkcja. Kluczowa dla organizacji jest współpraca pomiędzy działami i wspólny jasno określny cel a nie konkurowanie.
  • Określona ale przede wszystkim zrozumiana strategia firmy to „klucz do serc pracowników”. Kierunek rozwoju, cele i działania strategiczne muszą być właściwie komunikowanie do wszystkich pracowników – jest to narzędzie motywujące i utożsamiające z organizacją.
  • Utożsamianie się z organizacją to niezmiernie ważne zagadnienie, gdyż daje wymierne efekty w postaci wyższej efektywności, zaangażowania, niższej absencji, etc. Pracownicy którzy nie utożsamiają się z organizacją nie dość że mają niższą efektywność oraz zaangażowanie to jednocześnie przenoszą je na swoich kolegów z zespołu.

 

Powyższe punkty to klucze do efektywnej – nowoczesnej organizacji, dla nas są to elementy na które każda organizacja która chce być liderem rynku lub chociaż się na nim utrzymać musi co najmniej wsiąść pod uwagę. Nasza praktyka w tych obszarach oraz przetestowane modele pozwalają nam wspierać naszych klientów również w tej dziedzinie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?